מועדון קשתי בית לחם הגלילית הוקם בשנת 2006 כמעט ובמקרה. יום אחד יוסי יגר ישב בביתו ושמע דפיקה בדלת. כשפתח אותה הופיע מולו צביקה צור שאמר לו משפט אחד בלבד: “יוסי, בוא תראה מה יש לי באוטו.” ברכבו של צביקה הייתה מונחת על המושב קשת אחת ו-3 חצים. יוסי וצביקה ירדו לסככה נטושה במשק, שלא הייתה בשימוש שנים רבות ויוסי ירה 3 חיצים. בתוך פחות משנה מועדון קשתי בית לחם הגלילית כבר היה פעיל ושוקק חיים באותה סככה ממש. המועדון שהוקם ונוהל על ידי יוסי וצביקה במשק של משפחת יגר במושב בית לחם הגלילית, הפך לאחד ממועדוני הקשתות המובילים בישראל וכחלק מאיגוד הקשתות הישראלי.
הקשתות הראשונות של המועדון נתרמו ע"י 'בית הלוחם תל-אביב' בזכות יהודה אפרתי ז"ל אשר יזם את התרומה, והמאמן הראשון של המועדון היה איגור ז'יטוביצקי אשר לימד אותם את רזי הקשתות והביא למועדון את המדליות הראשונות.
מועדון הספורט מציע מגוון של פעילויות חץ וקשת הן למזדמנים והן לקשתים מקצועיים. במקום מס’ מטווחי ירי ספורטיבי במרחקים שונים המותאמים על פי חוקי הספורט של ה-World Archery. המועדון מציע פעילויות במגוון קשתות כגון: קשתות אולימפיות (ריקרב), קשתות מורכבות (קומפאונד) וקשתות מסורתיות בהדרכת מאמן או מדריך מקצועי בוגר ווינגייט. המועדון גם מחבק את סגנון הקשתות המסורתי.
אודות
על ענף הקשתות

על ענף הקשתות

ענף הקשתות הוא ענף ספורט ייחודי, עתיק יומין ואצילי בעל עוצמה פנימית אשר דורש ריכוז ואיפוק רב.
במדינת ישראל ענף הקשתות מובל ע”י איגוד הקשתות הישראלי אשר מאגד תחתיו את כל מועדוני הספורט והקשתים העוסקים בספורט הקשתות בישראל. כיום ישנם בין 10 ל-20 מועדוני קשתות אשר מתחרים במסגרת תחרויות ליגה ותחרויות ארציות. בשנים האחרונות ענף הקשתות נמצא בצמיחה מתמדת בישראל ובעולם ואנו גאים לקחת בכך חלק!
למה קשתות?

למה קשתות?

ענף הקשתות הוא ספורט ייחודי המאמן את הגוף ביחד עם הרגש והשכל בעת ובעונה אחת. הוא מאמן ומגביר את הכושר הפיסי ומחנך למשמעת, לדיוק, לריכוז ולגיוס כל משאביו של הקַשָּׁת לפגיעה במטרה.
ירי בקשתות מגביר את הביטחון העצמי. נושא חשוב הבא לידי ביטוי במיוחד אצל בני הנוער שאצלם חיזוק היכולת "להגיע אל המטרה" יקרין בעתיד גם על התנהלותם בתהליך התבגרותם. תרגול הירי בקשת מחזק ומסדיר את הנשימה, מוריד מתחים גופניים ונפשיים ומצליל את התודעה. תרגול הירי בחץ וקשת מאפשר, בעת ובעונה אחת, גם פורקן ורוגע וגם ריכוז, סבלנות ומשמעת.
הדבר נכון לכולם וניכר במיוחד בגילאים הצעירים שבהם טרם גובשו אישיותו של המתרגל כמו גם יציבתו, המוטוריקה והקואורדינציה שלו.
ענף ספורט זה מתאים לכולם, לצעירים ולמבוגרים, לגברים ולנשים, ולבעלי מוגבלויות.

יתרונות החץ וקשת

יתרונות החץ וקשת:

  • כושר התמדה וסבלנות- הקשת נדרש להתמיד לחזור על כל שלבי הירי בכל חץ עד לשליחת החץ האחרון, גם כשהכוח הפיזי והריכוז יורדים.
  • ריכוז- ריכוז מירבי במטרה ובפעולות הירי תוך יכולת בידוד והתעלמות מהפרעות סביבתיות ורעשי רקע. הקשת בונה לעצמו “ חומה וירטואלית” ומתרכז במטרה.
  • קשב והקשבה- הקשבה להוראות ולסובבים
  • דיוק והקפדה- על סדר הפעולות הנכון ובאופן איכותי.
  • משמעת עצמית- האימונים נשענים על הכרה פנימית ומשמעת עצמית. כל סטייה באחת מהפעולות גורמת ליציאה ממרכז המטרה.
  • סבלנות ואיפוק- שחרור החץ בעיתוי הנכון ביותר ולעיתים תוך חזרה במשך מספר פעמים על פעולות הכיוון עד להגעה לעיתוי המיטבי לירי למרות המאמץ הפיזי המתמשך וכנגד האינסטינקטים.
  • פיתוח מודעות עצמית ומרחבית- שימת לב ליציבת הגוף, מטרה והמרחב הסביבתי בשילוב עבודה עם החושים שונים.
  • פיתוח מוטוריקה גסה ועדינה- זקיפות, הערכה עצמית, קואורדינציה ומודעות לספורט.

צרו קשר

אם אתם מחפשים מטרה טובה
נא למלא פרטים
נא למלא פרטים
נא למלא פרטים
נא למלא פרטים

054-4407113, 04-9533353

שעות פעילות

ימי א’, ד’ 15:00-19:00
ימי ג’, ה’ 15:00-21:00
ימי ו’ 11:00-16:00